Žatecká plavkyně Jitka Hornofová absolvovala v Lipsku mítink dlouhých tratí na padesátimetrovém bazénu. Bylo potřeba otestovat, zda tvrdá příprava na delší distance jde tím správným směrem a tento podnik byl pro tyto účely ideální. Nakonec se ukázalo, že ano. Jitka přivezla šest zlatých medailí.

Jitka na úvod porazila místní hvězdu

Jitka měla za den a půl uplavat neuvěřitelnou porci téměř tři a půl kilometru naplno. Němečtí trenéři se nestačili divit, co se v této křehké dívence skrývá. Svou německou pouť započala žatecká hvězdička na trati 800 metrů volným způsobem, kde svedla tvrdý souboj s místní „star" Lisou Marii Berentzik. K nevoli místních fanoušků ji porazila na posledních metrech o jednu jedinou vteřinu.

Následovalo 200 metrů polohově, kde o tři vteřiny brala opět zlato.

Nedělní program začal zostra. Prvních 1500 metrů volným způsobem v životě. Jitka měl poněkud bojácných prvních 200 metrů, ale poté držela do konce závodu vynikající průměry na stovky a v čase 21:09 minuty brala cenné 1. místo.

Doplňkovou trať 200 metrů prsa si pohlídala a šetřila síly na obávanou trať 400 metrů polohově. Zde se v celé své nahotě ukážou slabiny každého plavce. Tato trať otestuje morální sílu. Jitka měla úkol plavat pod šest minut. I přes slabší znakový úsek šestiminutovou hranici pokořila a za čas 5:55 minut brala další zlato.

Motýlek v osobním rekordu

Na konci mítinku čekala další lahůdka v podobě 200 metrů motýlkem. Na padesátimetrovém bazénu záležitost pro silné povahy. Žatecká plavkyně pokořila osobní rekord o více než čtyři vteřiny a získala poslední, šesté zlato.

Nyní se s trenérem Trešlem budou připravovat na další mezinárodní závody, tentokráte v Žilině, kde čekají tvrdý střet se silnými Maďarkami.

Tomáš Trešl