Naplno už se rozjíždí další sezona v dlouhých bazénech. Nejlepší čeští plavci si dali „dostaveníčko" v Hradci Králové v úvodním kole národního poháru. Žatec vyslal do bojů tři plavce, Jazzmani přivezli čtyři medaile.

Nejvíce se dařilo Davidu Urbanovi. Ten z pěti startů „vytěžil" tři medaile. Ve finále královské kraulařské stovky dohmátl druhý, dva bronzy pak přidal na stovce motýl a padesátce volným způsobem. Přidal pak ještě páté místo na 50 m motýl. V doplňkovém startu na 200 metrů volným způsobem dohmátl na 14. pozici.

Dařilo se také Marii Hnízdilové, která teprve postoupila do dorostenecké kategorie. Mezi dospělými v Hradci Králové vybojovala na 100 metrů znak třetí místo. Navíc byla ještě čtvrtá na trati 200 metrů znak a osmá na znakařské padesátce. V doplňkovém závodě na 200 metrů polohově byla na 36. pozici.

Mladá Světlana Vavríková se dvakrát probojovala do nejlepší desítky. Na 100 metrů znak byla 8., na znakařské padesátce skončila na 9. pozici. Třináctá byla na 50 metrů kraul.

Do Hradce Králové neodcestovala největší žatecká naděje Lucie Svěcená. Ta se totiž připravuje na závody v zahraničí, bude startovat na prestižním mítinku v holandském Eindhovenu.