Rovnou z náročného soustředění, tedy v ne úplně ideální formě, si David Urban a Lucie Svěcená odskočili na první díl národního poháru plavců v Hradci Králové. Svěcená vybojovala dvě medaile, Urban byl nejlépe čtvrtý na kraulařské stovce.

I když Lucie Svěcená v Hradci Králové nevyhrála na své nejlepší trati padesát metrů motýlek, přemožitelku nenašla mezi českými plavkyněmi. Zlato vybojovala Anna Dowgiertová z Polska, žatecká sedmnáctiletá plavecká hvězda dohmátla druhá. Po namáhavém programu na soustředění v Pardubicích a po čtrnáctém místě z nedávného mistrovství republiky klubů, nenastoupila Svěcená do dalších motýlkářských tratí, ale vyzkoušela si znakařské disciplíny. Medailistka z ME i MS juniorů přidala v Hradci Králové navíc bronz na sto metrů znak a patou příčku na znakařské dvoustovce.

David Urban, který nedávno pomohl žateckým Jazzmanům mužům k devátému místu mezi všemi kluby v celé republice, startoval v Hradci Králové čtyřikrát. Nejlépe se umístil na kraulařské stovce, kde dohmátl na čtvrtém místě. Čtrnáctý byl na stovce motýl, patnáctý na dvě stě metrů volným způsobem a sedmnáctý na padesát metrů motýl.

Aktuálně jsou oba žatečtí plavci už zpět na soustředění v Pardubicích, které končí v polovině týdne.