O víkendu 13.- 14. prosince se konalo v Prostějově Mistrovství ČR staršího žactva 14letých plavců. Z oddílu Jazzmani Žatec si účast vybojovaly dvě závodnice Katka Iblová a Hanka Eichelmanová.

Hanka v sobotu dopoledne startovala v disciplínách 100 m prsa a 100 m polohový závod. Na obou tratích si dokázala zlepšit své osobní rekordy a celkově to znamenalo 16. respektivě 18. místo.

Odpoledne startovala Hanka Eichelmanová ve své parádní disciplíně 100 m znak. Po vynikajícím výkonu si časem 1:12.65 opět zlepšila osobní rekord a poprvé v životě se na MČR probojovala do první desítky na vynikající 9. místo. V neděli startovala na tratích 200m znak a 400 m polohový závod. Opět zlepšené osobní rekordy tentokrát znamenaly slušné 12. a 16. místo.

Druhá žatecká závodnice Katka Iblová v sobotu dopoledne startovala v závodě 100 m polohový závod. Časem na hranici osobního rekordu vybojovala skvělé 7. místo. Odpoledne plavala v závodě 50 m volným způsobem. Z oblastních přeborů se do tohoto závodu nominovala nejlepším časem. Po vynikajícím výkonu dokázala úlohu favorita splnit a fantastickým časem 27.59 s dokázala odrazit nápor reprezentantky ČR Pažoutové z Mladé Boleslavi a vybojovat svůj první titul mistryně ČR staršího žactva!

Poté nastoupila na trať 100 m znak, kde měla také nejlepší nominační čas. Bylo, ale jasné, že obě reprezentantky ČR Pažoutová z Mladé Boleslavi a Ščuková z Ostravy si nenechají nic líbit. Od začátku závodu nasadily obě obrovské tempo. Po 50m Katka nepatrně ztrácela a obracela na 4. místě. Fantastickým závěrem v posledních 25 m dokázala obě tyto těžké soupeřky přespurtovat a nejrychlejší čas v ČR v roce 2008 14letého žactva na 100 m znak 1:07.69 znamenal již druhý titul mistryně ČR.

V neděli dokázala Katka přidat další skvělé 4. místo na 200 m znak a na 100 m volným způsobem získala další medaili, tentokrát bronzovou časem 1:01.34.

Vynikající výsledky jsou důkazem skvělé práce všech trenérů plavání v Žatci pod vedením Jirky Karase.

(jk)