Tři naděje žateckých Jazzmanů vyrazily v minulých dnech na Západočeský pohár v plavání do Plzně. V konkurenci starších závodníků se dařilo nejvíce Kateřině Iblové.

Žatec reprezentovali Kateřina Iblová (1994), Ilona Nováková (1997) a Antonín Svěcený (1997). Závod byl ale rozdělen jen na muže a ženy bez rozdílu ročníků. Proto se v ženské kategorii setkaly obě plavkyně Jazzmanů.

Kateřina Iblová startovala v disciplínách 50 a 100 metrů znak a 50 metrů volným způsobem, ve všech s přehledem získala 1. místa a ukázala, že patří právem k dorostenecké špičce. Jako doplňkové disciplíny plavala 50 metrů motýlek, kde se umístila na 2. místě a 200 metrů volným způsobem, kde obsadila 3. místo.

Ilona Nováková opět potvrdila, že je vynikající znakařkou, když se na trati 50 metrů znak umístila na 3. místě, na trati 100 metrů znak doplavala hned za Kateřinou Iblovou na 2. místě a trať 200 metrů znak vyhrála způsobem start – cíl. Na tratích 50 metrů motýlek a 200 metrů volným způsobem se pohybovala na hranici svých osobních rekordů.

Antonín Svěcený se umístil na prsařských tratích 100 a 200 metrů těsně pod stupni vítězů a obsadil shodně 4. místo. Na trati 100 metrů prohrál se soupeřem, který byl o osm let starší, a to o 0,22 sekundy. Na sprinterské distanci 50 metrů prsa také nestačil na starší soupeře a obsadil 7. místo. Dále se zúčastnil disciplín 50 metrů znak a 100 metrů volný způsob, kde také atakoval své osobní rekordy.