Šestice plavců vyrazila v minulých dnech směr Litoměřice, kde se úspěšně zúčastnili Podzimní ceny města Litoměřice.

Jedenáctkrát vystoupali na stupně vítězů, osmkrát si zlepšili osobní rekordy a Lucie Svěcená posunula i oddílový nejlepší čas na 200 m znak.

V kategorii žactva měl Žatec čtyři zástupce. Antonín Svěcený se dokázal na obou prsařských tratích zlepšit o tři vteřiny, což na stometrové trati znamenalo skvělý osobní rekord 1:18.70. V celkovém pořadí se Svěcený na 100 a 200 m prsa umístil na 3. místě.

Na stejných tratích se dařilo i Kristýně Štrancové. Na 100 m prsa si zlepšila osobní rekord o 1,4 vteřiny a časem 1:26.10 skončila těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Ilona Nováková a Lucie Svěcená opět potvrdily svou pozici nejlepších znakařek své kategorie v ČR. Lucie Svěcená se skvělými osobními rekordy dvakrát umístila na nejvyšší příčce a Ilona Nováková byla dvakrát třetí. Mezi ně se dokázala vklínit vždy jen závodnice o rok starší.

David Urban a Tomáš Plevko nastoupili v kategorii mužů a oba předvedli skvělé výkony na kraulařských tratích. Plevko vyhrál s drtivým náskokem 100 m volným způsobem v čase 51.90, za ním si pro stříbro doplaval Urban za 55.30.

Na dvojnásobné trati se plavaly nejprve rozplavby, kterými oba žatečtí plavci prošli do finále. V něm s přehledem vyhrál Tomáš Fučík z Jihlavy, ale za ním svedli nádherný souboj oba plavci Jazzmenů a teplický Richard Krajník. Při obrátce do posledního bazénu vedl Plevko, před Krajníkem a Urbanem. Závěrečný finiš byl fantastický. Teplického plavce za sebou nechali Plevko i Urban o půl vteřiny a oba dohmátli v cíli naprosto shodně. O jejich pořadí tak museli rozhodnout až rozhodčí, kteří nakonec určili, že z 200 m volným způsobem si Urban odveze z Litoměřic stříbrnou medaili a Plevko bronzovou.

(jk)