Lounská plavecká naděje Jitka Hornofová se zúčastnila mezinárodních závodů v Kielu. Z bazénu, ve kterém změřila síly se silnou konkurencí, přivezla tři zlata a jedno stříbro.

Hornofová měla možnost okusit bydlení v olympijské vesnici na pobřeží Baltského moře, kde byli ubytovaní jachtaři na olympiádě v roce 1972, také se poprvé střetla s konkurencí Dánska, Norska, nebo Švédska.

Lounská plavkyně se v každé disciplíně střetla s více než třiceti závodnicemi z Německa a již zmíněných severských zemí. Její výsledky jsou o to cennější, že byla hodnocena se závodnicemi o rok staršími.

Nejprve po velkém boji zvítězila na krátké polohovce, stovku ovládla v čase 1:21. Poté přišla na řadu její oblíbená prsařská stovka. Dokázala se dostat pod hranici jedné minuty a třiceti vteřin a brala stříbrnou medaili. V náročně polohové dvoustovce dohmátla v kvalitním čase 2:53 a své dánské soupeřce na druhém místě uplavala o více než šest vteřin. V nejkratším sprintu na 50 metrů motýlek svedla další těsný souboj. Hornofová zvítězila o dohmat a mohla se tak radovat ze třetí zlaté medaile.

Nyní čeká lounskou naději tvrdá příprava na závody v Rakousku, na které pojede koncem ledna.

Tomáš Trešl