O víkendu proběhlo v Kopřivnici mistrovství ČR mladšího žactva. Jazzmany Žatec reprezentovala již zkušená trojice plavců - Antonín Svěcený, Ilona Nováková a Lucie Svěcená.

Jediný z žateckých chlapců byl Antonín Svěcený. Vzhledem k tomu, že na nominačních závodech byl diskvalifikován na své oblíbené prsařské dvoustovce, nemohl v ní proto ani na MČR startovat. Vše si chtěl vynahradit na 100 m prsa, ale nakonec z toho bylo až 8. místo.

Jeho sestra Lucie Svěcená odjížděla s většími ambicemi. Na nejprestižnějším závodě sezony Lucka beze zbytku očekávání splnila. Na 100 m polohový závod skončila na výborném 4. místě v čase 1:16.37 a stejného umístění dosáhla i na trati 100 m znak, kterou zvládla v čase 1:15.95.

Posledním útokem na medaili byla trať 200 m znak, ale i tam skončila jen těsně pod stupni, když obsadila 5. místo v čase 2:41.64.

Nováková překvapila

Ilona Nováková překvapila všechny soupeřky na znakových tratích. Nominační časy naznačovaly, že by mohla pomýšlet až na medailová umístění, ale její výkony nakonec překonaly všechny představy. Ilona si na stovce i dvoustovce pohrávala se svými soupeřkami a k překvapení všech dokázala dvakrát zvítězit a stát se dvojnásobnou Mistryní ČR. Na stometrové trati dosáhla času 1:11.16 a zvítězila s náskokem 2.23 s, na dvoustovce byl rozdíl ještě propastnější, kdy zaplavala čas 2:31.73, náskok činil 5.80 s!

Žatečtí plavci na MČR mladšího žactva překvapili. Byť se Svěcenému sice tolik nedařilo jako jindy, 8. místo na MČR je pěkné. Jeho sestra Lucka sice na medaili nedosáhla, ale její umístění jsou příslibem do budoucna. Zlatým hřebem pro výpravu žateckých Jazzmanů byly dva tituly Mistryně ČR Ilony Novákové.

Jiří Karas