Poslední červnový víkend bojovali žatečtí dorostenci Tomáš Plevko a Katka Iblová s nejlepšími dospělými na MČR v plavání v Praze Podolí.

Oba se již blýskli na juniorském mistrovství a oba si rovněž zajistili postup na ME juniorů, které se uskuteční druhý červencový týden v Praze, a proto jsme očekávali kvalitní výkony i na tomto mistrovství.

Katka Iblová soutěžila ve svých oblíbených znakových disciplinách a dále na 50 m volným způsobem a 50m motýl. Ve velké konkurenci se Katka prosadila a dvakrát postoupila do finále. Nejlepším umístěním bylo pak 9. místo na 200znak a 10.místo na 50 volný způsob. V ostatních závodech obsazovala velmi dobrá umístění mezi 11 a 14 místem. Katka startovala mezi dospělými na otevřeném bazénu poprvé v životě a umístění do první desítky ze všech seniorských plavkyň v republice je dobrým příslibem pro další mistrovství.

Pokaždé finále

Tomáš Plevko opět prokázal své kvality a ve všech svých startech se probojoval do finále. Na Tomášovi byl vidět psychický tlak a únava z dlouhé sezóny, přesto se velice snažil a hned první den dosáhl skvělého umístění na 50 kraul, kde získal 5. místo a bronz mu unikl o pouhých 6 setin. V další jeho parádní disciplíně na 50 motýl Tomáš moc chtěl medaili, ale nakonec získal jen tu „bramborovou“, tedy 4 místo. Nakonec bojoval také na trati 100m volným a z celkově 6. nejlepším časem zakončil velmi dobře své mistrovství. Tomáš prokázal výbornou výkonnost a těšíme se na jeho představení na ME v Praze, které právě začalo a potrvá do 12 července.