Nováček mezi muži, Tomáš Plevko, ve všech svých startech dokázal být do čtvrtého místa. Urbanovi jen o málo unikla medailová místa.

Ač už je Plevko z loňské sezony dvojnásobným mistrem republiky mezi dospělými, teprve letošní sezona je první jeho plnohodnotnou mezi muži. A hned v prním závodě dokázal, že do užší české špičky jednoznačně patří.

Své účinkování v Českém poháru začal Plevko na trati 50 metrů znak. Plaval sice „jen pro zahřátí“ stejně z toho ale bylo čtvrté místo.

Už naostro pak vlétl do soubojů na stovce volným způsobem. „Tam už Tomáš zapnul na plný plyn a bylo z toho skvělé třetí místo v čase 53.98,“ byl spokojený trenér žateckých plavců Jiří Karas.

Do finále stovky nakonec postoupil také David Urban, který teprve v lednu přestoupil do kategorie mladších dorostenců. Po rozplavbách byl sice až devátý, jeden závodník se ale odhlásil a Urban tak měl šanci na reparát. „David sice nezopakoval svůj dobrý čas z rozplaveb, ale i 56.39 znamenalo pěkné sedmé místo,“ pokračoval Karas.

Ještě lépe naž na stovce se Plevkovi dařilo na poloviční trati volným způsobem. Časem 24.71 obsadil druhé místo a navíc ho doplnil na čtvrté pozici ještě David Urban (26.07). I na trati 50 metrů motýlek potvrdil Plevko svou formu a získal další třetí místo za 27.22.

Na delších tratích se pak prezentoval už jen David Urban. „Na dvoustovce volným způsobem byl nejprve sedmý, následně na čtyřstovce zaplaval svůj osobní rekord, který ho vynesl na pěkné páté místo,“ okomentoval čas 4:27.82 Karas.

Svůj úspěšný výlet mezi muže uzavřel Urban závodem na 800 metrů volným způsobem, kde zopakoval v čase 9:11.08 páté místo.