Zatím nejdůležitější závody kariéry prožívá v těchto dnech nadějný žatecký plavec Tomáš Plevko. Společně se svou týmovou kolegyní Kateřinou Iblovou totiž startují na mistrovství Evropy juniorů, které se koná v tomto týdnu v Praze.

Poté, co v zimě získal dvakrát titul mistra republiky mezi dospělými, trojnásobně ho potvrdil i v létě mezi juniory a před pár dny byl pátý na letním šampionátu dospělých, se vydal Tomáš Plevko na juniorské mistrovství Evropy. A díky jeho dosavadním výsledkům určitě není bez šance.

„Chtěl bych se dostat do finále, to je můj cíl,“ říkal několik dní před odjezdem na vrcholný podnik sedmnáctiletý Tomáš Plevko.

Připravoval se s celou reprezentací na soustředění ve Strakonicích, kde s ním byla i kolegyně ze Žatce Kateřina Iblová. „Uvidíme, bez šancí určitě nejsme, ale bude to hodně složité,“ ví trenér obou nadějí Jiří Karas.

Tomáš Plevko v Praze startuje v pěti disciplínách. Na padesátce motýlek, padesát, sto a dvě stě metrů volným způsobem a pravděpodobněpoplave také v polohové štafetě.

Také Iblová má bohatý program. Kromě trati padesát metrů volným způsobem se hned třikrát představí na motýlkářských tratích – na padesát, sto i dvě stě metrů.