Zářili opět Urban a Plevko

ROUDNICE NAD LABEM - O posledním květnovém víkendu proběhl v Roudnici nad Labem Krajský přebor plavců ročníku 1995 a starších, kde startovali také žatečtí plavci.

31.5.2007

Tomáš PlevkoFoto: Karel Urban

David Iška a Thomas Buhl podali standardní výkony a několikrát si zlepšili osobní rekord. Thomas byl nejlépe 4. na 200m prsa a David 7. na 200 m znak. Barbora Hanušová plavala dva závody 100 a 200 metrů prsa, na delší trati skončila na 6. místě. Ve stejné disciplíně se pak nejlépe ze svých startů umístila i Adriana Chamrádová, když skončila na 5. místě. Klára Zvěřinová skončila již těsně pod stupni vítězů. Dvakrát se umístila na 4. místě na tratích 100 m volným způsobem a 200 m prsa.

První se dostala na stupně Kateřina Zumrová, která v osobním rekordu vybojovala 3. místo na 100 m znak. Kateřina Iblová a Hana Eichelmanová plnily limity pro možnou účast na Letním MČR staršího žactva po výkonech na hranici svých možností a sbíraly skvělá umístění. Hanka byla dvakrát třetí a dvakrát druhá.

Nejlepším jejím výkonem byl 100 m znak, kde zaplavala čas 1:18.50. Katce se dařilo ještě lépe a byla třikrát třetí a třikrát druhá. Nejlepší výkony podala na motýlkářských tratích, kde časy znamenaly zlepšení o 3.97 s resp. 7.60 s.

Posledními žateckými dvěma zástupci byli David Urban a Tomáš Plevko, kteří se pohybují na špici republikových statistik. Tomáš Plevko startoval v pěti závodech. Z nich čtyřikrát vyhrál a jednou odešel poražen a obsadil 2. místo. Vyzdvihnout je ale potřeba jeho výkony na 50 m volným způsobem, kde zaplaval čas 0:24.30 a na trati 100 m volným způsobem, kterou zvládl za famózních 0:54.20.

David Urban startoval v sedmi závodech, nedal nikomu šanci a sedmkrát se stal krajským přeborníkem. Na všech kraulových tratích (50 – 400 m a 1500 m) si dokázal zlepšit osobní rekord a z toho hned čtyřikrát posunout nejlepší letošní čas v ČR v rámci svého ročníku.

Celkem žatečtí plavci startovali v 57 závodech a 41x pokořili své nejlepší časy. Získali celkem 23 medailí - 11 zlatých, 6 stříbrných a 6 bronzových. David Urban se bezpečně kvalifikoval na MČR a Hana Eichelmanová s Kateřina Iblovou si i přes vynikající výkony musí ještě počkat na sestavení startovní listiny přijatých na MČR staršího žactva.

Výhra ve skupině! Češi si poradili i se Švýcary

/FOTOGALERIE/ Ani ve třetím olympijském zápase nenašli hokejisté České republiky přemožitele a po úspěších nad Koreou a Kanadou v neděli ráno našeho času porazili Švýcarsko 4:1. Tím si zajistili vítězství ve skupině a přímý postup do čtvrtfinále.