Ani ostatní se však neztratili. Urban závody pojal spíše jako přípravu na mistrovství republiky. Ze šesti startů pětkrát zvítězil, jednou byl druhý a s přehledem vyhrál víceboj. Úspěšný plavec navíc získal i Cenu Ondřeje Kapouna za vítězství v závodě na 400 metrů volným způsobem.

Hned třem plavcům se dařilo v závodě na 200 m prsa. Barbora Hanušová skončila devátá, Adriana Chamrádová pátá, stejně jako Thomas Buhl. Ten pak ještě přidal jedno páté místo v závodě na 100 m znak. Na vynikající druhé místo se na trati 400 m volným způsobem dokázala probojovat Kateřina Zumrová.

Neztratili se ani nejmladší plavci žateckého oddílu. V ročníku 1997 jeden závod vyhrál a dvakrát skončil druhý Antonín Svěcený. V ročníku 1996 se nejvíce dařilo Lucii Urbanové, která se čtyřikrát umístila mezi prvními třemi závodnicemi ve své kategorii.