Se šesti medailemi se vrátili v minulých dnech mladí žatečtí plavci ze Sokolovského kapříka. Závodů, na které dorazili plavci z celé republiky, se zúčastnilo celkem patnáct nadějných sportovců ze Žatce. Mezi desetiletými plavci se nejvíce dařilo Iloně Novákové, která na trati 100 metrů volným způsobem o více než čtyři vteřiny zlepšila své osobní maximum a získala třetí místo.

Nejúspěšnějším plavcem byl Štěpán Henrych

Ve stejné kategorii, ale na trati 100 metrů znak, se neztratili ani další žatečtí závodníci. V těžké konkurenci doplavali Antonín i Lucie Svěcení na sedmém místě. Mezi mladšími plavci (rok narození 2000) se výborně vedlo Marku Koutníkovi. V závodě na padesát metrů prsa získal svou první medaili a hned byla zlatá.

V závěsu za ním doplaval další žatecký borec Štěpán Henrych a získal tak stříbrnou medaili. Stejné umístění pak tento plavec zopakoval i na trati padesát metrů volným způsobem a stal se se ziskem dvou stříbrných příček nejúspěšnějším žateckým závodníkem na prestižním Sokolovském kapříku. Další dvě stříbra získali mladí sportovci na trati padesát metrů prsa. Mezi hochy to s přehledem zvládl Dominik Červenka, v dívčí kategorii Pavla Barochová.

Medaili získalo pět žateckých sportovců

V Sokolově se neztratila ani Barbora Červenková, která na trati padesát metrů znak zaostala za medailí o pouhou jednu desetinu vteřiny a zůstala tak čtvrtá.