Hodně pestrý a hlavně „našlapaný“ program čeká v příštích dnech a týdnech na českou motýlkářskou královnu Lucii Svěcenou. Žatecká plavkyně, jedna z nadějí reprezentace na blížícím se světovém šampionátu v Maďarsku, se rozhodně nudit nebude.

O víkendu 6. a 7. května se nejprve představí na mítinku v norském Bergenu. Pak 9. května odlétá na soustředění do španělské Callely, kde pobude až do 18. května. A hned další den ukáže své umění letos poprvé českým fandům, poplave na závodech národního poháru v Pardubicích. „Trošku nabitý program, ale to se zvládne,“ usmívá se loni sedmadvacátá dívky z olympiády v Riu, dvanáctá na MS a osmá na ME.

S dosavadním průběhem sezony je Svěcená spokojená. V Berlíně před časem vybojovala zlato a stříbro, pak v Eindhovenu dosáhla na bronz, přidala ještě šesté místo. Kromě Pardubic se v Čechách ukáže už jen na republikovém mistrovství, kde bude obhajovat zlata na motýlkářské stovce i padesátce.

A pak už ji čeká šampionát světový v Budapešti. „Finále tam bude hodně moc těžké, konkurence bude obrovská. Ale určitě budu bojovat o co nejlepší umístění, motivaci mám, semifinále by bylo skvělé. A když tam zaplavu zase nějaké osobní rekordy, bude to fajn,“ říká Svěcená.