Světový šampionát v Kanadě, dlouhý přelet a časový posun a hned za pár dní republikové mistrovství. Ani náročný program a únava nezastavily žateckou motýlkářku Lucii Svěcenou na MČR v krátkém bazénu. Devatenáctiletá plavkyně vybojovala v Plzni čtyři medaile, z toho dvě zlaté.

InfoblokZdroj: DeníkSvěcená bezkonkurenčně v bazénu na Slovanech kralovala na svých tratích. Z motýlkářské stovky i padesátky má zlato. Navíc přidala stříbro z dvoustovky motýl, bronz vybojovala na 50 metrů znak, na této trati přidala i osobní rekord. V doplňkově plavaných 50 metrů kraul byla šestá, na 100 metrů znak pátá.

Žatecká devatenáctiletá plavkyně tak zakončila v Plzni úspěšně rok, během kterého byla osmá na ME, sedmadvacátá na olympiádě a dvanáctá a třináctá na MS.

V žateckém „dresu" se představil také David Urban. Vybojoval dvě šestá místa, na tratích padesát a sto metrů volným způsobem. Navíc byl desátý na 100 m motýl, další disciplíny také plaval doplňkově (23. na 50 m znak a 25. na 50 m motýl).

V Plzni se mezi dospělými ukázala také Marie Hnízdilová. Ta je sice věkem ještě žačka, nedávno ve své kategorii vybojovala republikový titul, do bazénu na Slovany ale vyrazila sbírat zkušenosti. Šestnáctá byla na 200 metrů znak, osmnáctá dohmátla na trati 100 metrů znak a devětadvacátá byla na 50 metrů znak.