Až dosud šla příprava na vrcholy sezony, republikový a hlavně světový šampionát, výborně. Medaile přivezla z Norska, Německa, Nizozemí, časy motýlkářská královna také plavala výborné. Teď v Římě ale Lucie Svěcená, velká česká naděje, trochu „zaškobrtla“. Čekala víc než patnácté a třinácté místo. „Poradíme se s trenérem, možná něco pozměníme, snad se to zase zlepší,“ říká.

V Římě jste dohmátla patnáctá na stovce motýl a třináctá na padesátce. Jak závody hodnotíte?
Špatně. Řím mi nevyšel, nejsem vůbec spokojená.

Co se stalo? Až dosud jste v sezoně měla výborné výsledky i časy.
Možná je to tím, že jsem byla po nemoci. Byla jsem asi týden nemocná. Možná něčím jiným. Jdu na krev a uvidíme výsledky.

Jaký bude další postup? Budete v přípravě něco měnit? Nebo věříte, že je to jen jedno zaváhání?
Doufám, že se to zase zlepší. Snad to jen teď nevyšlo. Uvidíme také výsledky testů. Sedneme si ale určitě s trenérem, probereme, jestli něco nezměnit.

Jaký vás dál čeká před vrcholy sezony program?
Už mě čeká jen pár tréninků a od šestého července je mistrovství republiky. Pak máme reprezentační soustředění v Praze a dvacátého července už odjíždíme na mistrovství světa do Budapešti.

Na republikovém šampionátu asi nemůžete mít jiný cíl než dvě zlaté z padesátky a stovky motýl.
To ano.

A na mistrovství světa? Loni jste byla osmá na Evropě, dvacátá sedmá na olympiádě a dvanáctá na světovém šampionátu. Chcete tentokrát atakovat finále na mistrovství světa?
Finále tam bude hodně moc těžké, konkurence bude obrovská. Ale určitě budu bojovat o co nejlepší umístění, motivaci mám, semifinále by bylo skvělé. A když tam zaplavu zase nějaké osobní rekordy, bude to fajn.