Už v prosluněném dějišti světového šampionátu v plavání je česká hvězdička Lucie Svěcená. Zkouší tamní závodní bazén, aklimatizuje se. Držitelka medailí z juniorských MS a ME a medailistka ze závodů štafet na seniorských ME vyrazí do boje už ve čtvrtek. Pro sedmnáctiletou naději českého plavání by obrovským úspěchem bylo už světové semifinále.

Výprava už je v Kataru, konkrétně v Dauhá. Jak se vám tam líbí?
Jsme tu už od neděle. Zatím to tu poznáváme, trochu bloudíme, ale už je to lepší. Prostředí je tady super, jen ty cesty na bazén jsou strašně dlouhé. Z neděle na pondělí v Dauhá snad po sto letech pršelo (směje se), jinak ráno když jsem jela na trénink bylo v osm hodin pětadvacet stupňů. Odpoledne je tu vážně dost teplo, ale to mi vůbec nevadí.

Slyšel jsem, že v hotelu nebydlíte nijak nízko.
Ano, bydlíme ve třicátém osmém patře (směje se). Hotel máme obrovský, jsme tu s velkými státy jako USA, Čína, Rusko. Jen jsem se musela stěhovat na jiný pokoj, protože spolubydlící bohužel onemocněla.

Vraťme se k bazénu. Jaký je?
Zatím nevím, teprve se otevře, musím si ho hned pořádně vyzkoušet.

Aktuálně už jen ladíte formu?
Ano, mám teď každý den dva tréninky a už jen pilujeme drobnosti.

Kdy máte první start?
Ve čtvrtek mě čeká padesátka motýl, v sobotu stovka. V neděli poplavu polohovou ženskou štafetu, kdo poplave smíšenou se ještě rozhodne.

A s jakým výsledkem by Lucie Svěcená byla spokojená? Mluvilo se o semifinále, že by to byl ohromný úspěch.
Semifinále bude asi hodně těžké, je tu opravdu celá špička, samí skvělí plavci. Ale uvidíme, dám do toho všechno. Budu s výkony spokojená, když zlepším své letošní nejlepší časy, a také chci nasbírat nové zkušenosti.

Děkuji za rozhovor.