V konkurenci plavců z Rakouska, Německa nebo Slovenska se neztratili žatečtí Jazzmani. Z Plzně, sedmého zastavení Českého poháru, přivezli do Žatce několik medailí, ve výborné formě se opět představila Lucie Svěcená.

Svěcená zaplavala v Plzni fantastické časy a to i přesto, že se teprve před několika dny vrátila z těžkého soustředění na Mallorce. Mladičká žatecká plavkyně na úvod zimní sezony zvítězila na trati 50 m motýlek v čase 26.70. Na 100 m motýlek sice skončila těsně druhá za rakouskou závodnicí Birgit Koschischekovou, ale ve výborném čase 58.93.

Oba výkony znamenají splněný limit pro evropský šampionát.

Výborné časy v úvodu sezony

Její bratr, také osmnáctiletý Antonín Svěcený, se na Plzeňských sprintech dokázal po zdravotních problémech opět vrátit do české prsařské špičky a na tratích 100 i 200 m prsa překonal svůj osobní rekord. Na stovce zaplaval čas 1:01.75 a obsadil 5. místo, na své nejoblíbenější dvoustovce dohmátl v čase 2:12.34 a skončil na 3. místě.

David Urban startoval v Plzni na pěti tratích a pětkrát se mu podařilo postoupit do finále. Nejvíce se mu dařilo na krátkých sprinterských tratích. Na 50 m volným způsobem obsadil 4. místo za čas 23.32 a na 100 m volným způsobem skončil rovněž na 4. místě v čase 50.69.

Z mladších plavců žateckého oddílu se nejvíce dařilo teprve třináctileté Marii Hnízdilové, které se dvakrát podařilo vybojovat finále. Na 200 m znak obsadila 13. místo a na 50 m znak přidala ještě 19. místo.

K. Urban