Další vítězství v národním poháru, tentokrát ve čtvrtém kole v Praze, si připsala žatecká plavkyně Lucie Svěcená. Stříbro vybojoval Jazzman David Urban. I když počasí na otevřeném bazénu v Praze v Podolí příliš nepřálo, žatečtí Jazzmani sbírali medaile.

Po náročném programu, kdy sbírala medaile na mítinku v Norsku, pak v Pardubicích a mezitím absolvovala soustředění ve Španělsku, přijela do Prahy otestovat svou formu nejlepší česká motýlkářka Lucie Svěcená. Jedna z českých nadějí na blížícím se světovém šampionátu v Maďarsku v pražském bazénu s přehledem zvítězila na své hlavní trati sto metrů motýlek.

Medaili „vylovil“ v Podolí také David Urban. Na stovce volným způsobem dohmátl druhý. Pak přidal ještě páté místo na sto metrů motýl.

Ilustrační foto.
Kvalifikace na MČR mladým Jazzmanům vyšla, zářili hlavně Balon a Bešíková

V Praze se představili ještě další dva žatečtí plavci. Filip Mach a Jakub Seifert si odjeli do Prahy hlavně vyzkoušet bazén před jejich vrcholem sezony – republikovým šampionátem dorostu. Mach dokázal v obou svých startech, na prsařské stovce a padesátce, zlepšit své osobní rekordy. Na stovce byl dokonce kousek od postupu do finále, zaostal za ním o pět setin. Seifert se nejlépe mezi dospělými umístil na trati 100 metrů motýl, dohmátl na 40. pozici.