Tři první místa vybojovali žatečtí plavci na Velké ceně Brna. Závod obsazený také plavci z Maďarska nebo Polska potvrdil výbornou formu Plevka a Svěcené před evropským šampionátem.

Do Brna vyrazili ze žateckého oddílu čtyři plavci. Nejlépe se dařilo ještě juniorce Svěcené, která už má zaplavaný limit pro „dospělé" ME. „Lucka vybojovala druhé místo na padesátce motýlek, stříbro přidala také na stovce znak. Vrcholem naší radosti pak bylo její vystoupení na stovce motýl, kde porazila dospělé soupeřky z Maďarska i Polska a v novém národním juniorském rekordu brala zlato," popsal vystoupení naděje českého plavání Jiří Karas, žatecký trenér. „Má výbornou formu a doufáme, že ji prodá na svém prvním evropském šampionátu dospělých ve Francii, kam brzy odjíždí. Už se tam moc těší," pokračuje kouč.

Do Francie míří také Tomáš Plevko, nejrychlejší český sprinter. Mladík ze Žatce v Brně vylovil dvě první místa za padesátku volným způsobem a motýl, druhý byl na kraulařské stovce. 

Další žatecký junior, Antonín Svěcený, potvrdil v Brně, že patří mezi nejlepší mladé „prsaře". Mezi dospělými dohmátl na dvoustovce šestý, na padesátce se do finále těsně neprobojoval.

David Urban, také ještě junior, měl v Brně trochu smůly. Na padesátce a dvoustovce volným způsobem skončil sedmý, tedy těsně za branami finále. Na 200 m dokonce o pouhou setinu. Na královské kraulařské stovce si pak svou bilanci mnohonásobný mládežnický mistr republiky vylepšil, když zaplaval svůj nejlepší letošní čas a bral páté místo.