Na motýlkářských tratích nemá Lucie Svěcená u nás konkurenci. Posouvá nejlepší české časy jako na běžícím páse, přesto, že je jí teprve šestnáct let. Před pár dny suverénně vyhrála v rekordech na republikovém šampionátu padesátku i stovku. Letos už zazářila na ME a MS juniorů, odkud přivezla dvě stříbra a bronz. Teď se bude snažit prorazit mezi dospělými.

Do startu evropského šampionátu v Dánsku zbývá jen chvilka. Jak prožíváte poslední dny?
Nervózně (směje se). Letěli jsme v úterý ráno, do bazénu jsme se dostali odpoledne. Bydlíme kousek od bazénu, to je paráda. Evropa už se blíží, snad se bude dařit.

Nervozita? Není to přece váš první šampionát.
To není, už jsem na dospělé Evropě byla loni ve Francii, letos pak na juniorské Evropě a mistrovství světa. Ale přesto jsem hodně nervózní. Mám to tak vždycky. Ale snad až se dostanu do bazénu, tak bude vše v pohodě. Chci zabojovat o co nejlepší umístění, chci se poprat.

Na nedávném republikovém šampionátu v Plzni jste zlepšila na motýlkářské stovce i padesátce znovu národní rekordy, vyhrála jste jednoznačně. S formou tedy předpokládám spokojenost?
Forma snad je a snad vydrží (usmívá se). Sice jsem teď trochu unavená, ale do startu na šampionátu by to mělo být dobré.

Měla jste v minulých měsících zdravotní problémy. Už je to za vámi?
Je to lepší, ale pořád to řeším. S lékaři to budeme dále řešit po návratu z Evropy. I teď cítím rameno, ale snad bude v pořádku.

Z juniorských šampionátů jste letos přivezla tři medaile, dvě stříbra z Evropy, bronz ze světa. Dospělý evropský šampionát je ale přece jen něco jiného. S čím bude Lucie Svěcená spokojená po návratu z Dánska?
Určitě bych chtěla zase o něco posunout rekordy na stovce a padesátce motýlek. Budu ráda za každý osobák nebo přiblížení k maximu. A ráda bych se podívala do semifinále.

Loni jste byla členkou stříbrné ženské polohové štafety na dospělém mistrovství Evropy ve Francii. Budete letos obhajovat?
Uvidíme, doufám, že ano. Pokud mě trenéři postaví, budu dělat pro úspěch všechno. Budu věřit holkám i sobě.

Děkuji za rozhovor.