Čtyři žatečtí plavci přivezli z prvního letošního závodu českého poháru limity na šampionáty i do reprezentace. Šestnáctiletý Svěcený zářil v prsařských disciplínách mezi dospělými, David Urban také vystoupal na cenné medailové pozice.

Antonín Svěcený hned ve svém prvním závodě, na trati 200 metrů prsa, prokázal svoje velké kvality a časem 2:18.64 dokázal s přehledem v úvodním závodě českého poháru zvítězit.

Vstup do reprezentace

Skvělý čas znamenal nejen vstupenku do juniorské reprezentace, ale mladý žatecký plavec splnil limit na juniorské mistrovství Evropy, které se bude konat v létě v Holandsku.

Šestnáctiletý Svěcený navíc přidal mezi dospělými ještě stříbro na 100 m prsa a čtvrté místo na 50 m prsa, když na další medaili mu chyběla pouhá jedna setina.

David Urban zaplaval slušné časy

David Urban odjížděl do Českých Budějovic s cílem alespoň jednoho umístění na „bedně", a také on cíl splnil. V hlavním závodě, kterým byla kraulová stovka, obsadil 3. místo ve velice slušném čase 52.27. Na poloviční trati, padesátce volným způsobem, Urban postupoval do finále z 1. místa. V něm pak ve velmi těsném závodě obsadil 4. místo, když mu na medaili scházelo pět setin.

Tomáš Urban a Filip Urban odjížděli oba do jihočeské metropole s cílem pokořit své osobní rekordy a v devíti startech se jim to podařilo. Oba se zároveň kvalifikovali do projektu Sportovní centrum mládeže.