Mistrovství České republiky staršího žactva se konalo o víkendu 13.-14.12. v Sokolově. Jazzmany Žatec tam reprezentoval elitní plavec David Urban.

První sobotní půlden začínal závodem 200m volným způsobem. V něm předvedl David taktický výkon hodný plavce extra třídy. Zpočátku závodu se držel kolem 4. místa, po 150 metrech obracel dokonce poslední, ovšem jen s minimální ztrátou.

Předposlední bazén David zvýšil frekvenci a posunul se na úroveň první trojice, aby všechny ušetřené síly vrhl do závěrečných 25 metrů. V nich zapnul na plný plyn a v drtivém finiši nedal žádnému ze svých soupeřů šanci, zvítězil ve fantastickém čase 2:07.81 a stal se mistrem ČR!

V dalším svém závodě předvedl David podobný kousek. Na 400 m volným způsobem uplavala trojice plavců Svatoš z Prahy, Vlčan z Třebíče a Urban ze Žatce. Všichni postupně zvyšovali tempo, na 300 metrech odpadl třebíčský Vlčan a rozhodovalo se mezi Davidem a Svatošem. David opět takticky zabral předposlední bazén, dostal se do čela a v závěrečném finiši odrazil nápor svého soupeře a zvítězil o 26 setin ve skvělém čase 4:28.08 a stal se podruhé mistrem ČR!

Sobotní odpolední program začínal závodem 50 m volným způsobem. David opět předvedl skvělý výkon a skončil o setinu sekundy na 3. místě ve vynikajícím čase 0:26.46. Další závod 100 m znak měl David spíše jen jako doplňkovou disciplínu, ale i přesto ji zaplaval v osobní rekordu 1:08.71 a skončil na 7. místě.

Nedělní dopoledne začal David opět znakem, ale pro změnu na dvojnásobné trati a časem 2:32.00 obsadil znovu 7.místo. Posledním závodem našeho plavce byla královská kraulová stovka. David kraulové tratě umí a svým časem 0:58.37 to potvrdil. Skončil na 3.místě a získal tak do své sbírky již čtvrtý cenný kov.

David Urban předvedl na Mistrovství České republiky staršího žactva v Sokolově skvělé výkony. Stal se dvojnásobným držitelem titulu mistra ČR a navíc přidal ještě 2 bronzové medaile.

(jk)