Hned čtyři žatečtí plavci si vybojovali na závodech v Lounech nominaci na mistrovství republiky.

Další dvě závodnice musí čekat na výsledky z ostatních krajů.

Nominační závody na Mistrovství České republiky v plavání ročníků 1996 až 1994 se konaly 17. a 18. května v Lounech. Jazzmani Žatec se v těžké konkurenci rozhodně netratili.

Nejlépe se dařilo Tomáši Plevkovi, který společně s Davidem Urbanem potvrdil svou příslušnost ke kraulařské republikové špičce a dokázal čtyřikrát zvítězit. Výborně se vedlo i Urbanovi, ten ke dvěma prvním místům přidal i dvě těsná druhá místa.

Co start, to medaile

Ani žatecké dívky se nenechaly zahanbit. Lucie Urbanová i Kateřina Iblová dokázaly všechny své starty přetavit v medaile a bezpečně se tak kvalifikovaly na mistrovství republiky. Čekat na výsledky soupeřů z jiných krajů musí naopak Hana Eichelmanová, která skončila bronzová na dvě stě metrů znak, v ostatních startech obsadila čtvrtou až šestou pozici.

Stejný osud potkal také Kristýnu Štrancovou, ta byla nejlépe čtvrtá na padesátce volným způsobem. Závodů se zúčastnili i další plavci ze Žatce. Ti bohužel na nominaci nedosáhli. Andrea Gabrhelová na svých prvních velkých závodech obsadilo 9. místo na trati 100 metrů znak, na stejné trati byl o stupínek lepší Thomas Buhl. Kateřina Zumrová byla dvakrát šestá, na 100 a 200 metrů volným způsobem. David Iška skončil na sto metrech znak sedmý, Jan Polončík šestý.

Jen těsně pod stupni vítězů skončila Adriana Chamrádová, na prsařské stovce skončila čtvrtá.

Jiří Karas