Před republikovým šampionátem dorostu testovali formu v Roudnici na Memoriálu J. Boubelíka dva žatečtí plavci. A generálka vyšla na výbornou, Urban kraloval, Nováková se dostala na stupně vítězů.

David Urban nejprve s přehledem vyhrál závod na 200 m volným způsobem v čase 1:53.03. Zpestřením závodů pak byl boj na kraulařské padesátce, která se „jela" vyřazovacím způsobem.

V 1. kole si Urban zaplaval osobní rekord a s přehledem postoupil. Další osobní rekord zaplaval ve 2. kole a s časem 23.32 byl největším favoritem finále. Tam také nenechal nikoho na pochybách, že je na šampionát dobře připravený a v nejkratším sprintu zvítězil. Další osobní rekord přidal na 100 m motýlek, kde časem 58.59 obsadil 2. místo. Zlato vybojoval Urban také na kraulařské stovce, kterou vyhrál s časem 51.04.

Ilona Nováková v Roudnici plavala nejprve 50 m znak, podařilo se jí probojovat na stupně vítězů a časem 32.13 obsadila 3. místo. Na dvojnásobné trati ji jen těsně unikla medaile a skončila na 4. místě.

Nováková přidala ještě páté místo na stovce volným způsobem. Nejlepší vystoupení si pak mladá žatecká plavkyně nechala na 200 metrů znak, kde časem těsně na hranici svého osobního rekordu (2:24.47) zvítězila.

(jk)