David Urban si do Žatce přivezl dvě zlaté a dvě bronzové medaile z juniorského republikového šampionátu. K absolutnímu štěstí a splnění snu mu ale něco chybělo. Zhruba šest centimetrů… Žatecký mladík zůstal pouhé tři setiny za limitem pro MS a ME juniorů. Splnit může ještě na seniorském mistrovství republiky. „Věřím, že limit dám, je neskutečně blízko," je odhodlaný David Urban.

K limitu chyběly tři setiny. Hodně málo…
Tři setiny jsou opravdu kousek. Je to zhruba šest centimetrů.

Jak jste se cítil v cíli? Mistr republiky, ale přece jen limit a cesta na Evropu a svět je snem.
V cíli jsem byl trochu zklamaný. Ano, titul mám, ale… Už v rozplavbách jsem plaval hodně rychle, osm setin za limitem. Doufal jsem, že ve finále bych to mohl dát. Vyhrál jsem finále asi o 0,8 vteřiny, ale bohužel na limit to nestačilo.

Limit není, ale čtyři medaile ano. Spokojenost?
Je těžké tenhle šampionát zhodnotit. Chtěl jsem se z Plzně vracet s letenkou do Dubaje a s místem v autobuse směr Poznaň, a to bohužel nevyšlo. Ale jsem rád za medaile, a také mě těší, že forma graduje a snad bude nejlepší právě za týden na seniorském republikovém šampionátu.

Je šance na divokou kartu na juniorské vrcholy?
Na evropský šampionát juniorů ano, ale udělují se jen dvě. Já chci ale hlavně čas ještě zaplavat.

Šance bude za týden na seniorském republikovém šampionátu.
Pokud nic nezkazím, budu mít na překonání tři pokusy. Rozplavby, semifinále a finále. Snad to tam padne.

Vypadáte hodně odhodlaně.
Kdybych nevěřil, nemělo by smysl se už o čas pokoušet. Pořád doufám, že to tam padne, je to neskutečně blízko. Udělal jsem pro to všechno, vše jsem tomu poslední půl rok podřídil, uvidíme, jak to dopadne. Nezbývá nic jiného než bojovat.

Děkuji za rozhovor.