O víkendu 9. a 10. května proběhlo v polské Osvětimi mezinárodní trojutkání reprezentačních výběrů mladších juniorů Polska, Slovenska a České republiky.

Z žateckého oddílu byla poprvé do reprezentace nominována Lucie Urbanová, která plavala v kategorii děvčat 1995 - 1996. Sraz byl naplánován v Ostravě již ve čtvrtek, kde proběhl krátký seznamovací trénink a po pátečním obědě se 24 plavců z celé ČR přesunulo do Osvětimi.

Lucka plavala celkem pětkrát, dvě kraulové štafety a tři osobní starty a vždy si zlepšila osobní rekord. Na 50 m volným způsobem dosáhla času 29.68, na 100 VZ 1:03.47 a na 200 VZ to bylo 2:19.05, což je v současné době nejlepší čas republikových statistik.

Kraulové štafety na 4x200 m a 4x100 m se plavaly ve složení 2 mladší a 2 starší závodnice. Naše děvčata podala skvělé výkony, skončila dvakrát na 2. místě a získala stříbrné medaile. V součtu bodů plavci z ČR obsadili rovněž 2. místo, když je porazil jen polský výběr.

Lucii se tedy první start za reprezentaci velice vydařil. Tři její starty znamenaly i tři zlepšené osobní rekordy a ty jsou velkým příslibem před nadcházejícím Mistrovstvím České republiky, které se pro kategorii, ve které Lucka plave, bude konat v červnu v Chomutově.

(jk)