Sobotní 40. ročník Velikonočních závodů pořádal plavecký oddíl Olymp Praha.

Na startu byla i čtveřice plavců z klubu Jazzmani Žatec. V kategorii 1996-97 začala Lucie Urbanová 4. místem na 100 m volným způsobem. V dalších dvou disciplínách se dokázala probojovat až na stupně vítězů, když byla 3. na 100 m motýlek a 100 m polohový závod.

Odpoledne si ještě dvakrát zlepšila os. rekord, na 200 m v. zp. o více než 11 vteřin! Kristýna Štrancová hned ve své první disciplíně příjemně překvapila. Na na 100 m volným zp. byla 7. a zlepšila osobní maximum o 7.59 vteřiny, sedmá byla i na 200 m prsa. Osobní rekord zlepšila na 200 m v. zp. o celých 17.66 vt.

V kategorii 1994-95 měl Žatec také dva zástupce. Kateřina Iblová na 100 m v. zp. dokázala, že se přibližuje k plavecké špičce a obsadila výborné 5. místo v čase 1:05.70. Na 100 m motýlek a 100m znak dokázala ještě přidat dvakrát 6. místo. Odpoledne si zlepšila dvakrát os. rekordy, ale skončila ve druhé desítce.

David Urban s plavci o rok staršími dokázal v kraulařských disciplínách držet krok. Na 200 m v. zp. byl sedmý a na 100 m v. zp. si ještě o dvě pozice polepšil v čase 1:03.02. Ve zbylých třech startech se pak vešel mezi nejlepší patnáctku. V Praze se sešla těžká konkurence, včetně žákovských reprezentantů. Proto lze umístění našich plavců považovat za velký úspěch. Příští týden je čekají mezinárodních závody Plzeňský vytrvalec.