Žatecké plavání dosáhlo opět na velký úspěch, když v uplynulém víkendu na MČR v plavání dvanáctiletých získali Jazzmani 5 medailí, z toho dvě zlaté a tři stříbrné!

Na Zimní MČR v plavání odjížděli tři žatecké naděje: Ilona Nováková, Lucie Svěcená a její bratr Tonda Svěcený. Ten hned v první a své nejmilejší disciplíně 100prsa po velkém boji ve finálové rozplavbě dosáhl na vynikající 5.místo v novém osobním rekordu. Tonda pak v neděli na dvojnásobné trati skončil opět v desítce na 9. místě.

První medailový úspěch přinesl závod na 100 polohový závod, ve kterém startovala Lucie Svěcená. Protože plavala v poslední – nejrychlejší rozplavbě, cítili jsme velkou šanci na úspěch. Lucie potvrdila papírové předpoklady a doplavala si poprvé v životě pro medaili a hned stříbrnou!

Další závod na 100 znak přinesl žateckým opět dvojnásobnou radost, neboť v něm opět plavala Lucie Svěcená vedle největší favoritky, oddílové kolegyně Ilony Novákové, která obhajoval titul z léta. Obě žatecká děvčata předvedla strhující závod a stylem start cíl obsadila první dvě místa. První den Jazzmani tedy získali tři medaile včetně titulu Mistra ČR!

Druhý den s napětím očekávali opět medaile v závodě 200 znak, kde měla obě děvčata potvrdit svou formu. Ilona i Lucie opět přesvědčily celou republiku, že ve znakových disciplínách nemají konkurenci a z přehledem opět obsadily obě první místa v pořadí 1. Nováková, 2. Svěcená. Byla to opět skvělé reprezentace oddílu a města.

(jk)