Žatečtí plavci uspěli v kvalifikaci na republikové mistrovství žáků

Jablonec nad Nisou - Jazzmani vybojovali také několik titulů přeborníků kraje.

8.6.2014

Plavání - ilustrační snímek.Foto: Deník/ Václav Tauer

V Jablonci nad Nisou proběhl v minulých dnech oblastní přebor staršího žactva. Žatecký oddíl vyslal do krajského klání celkem sedmnáct plavců a hned deseti z nich se podařilo získat umístění na stupních vítězů.

Nejvíce se dařilo Ráchel Pabianové a Jakubovi Seifertovi, kteří shodně získali pět medailí. Jakub Seifert se stal třikrát přeborníkem kraje a Ráchel Pabianová jednou. Čtyři medaile získal Radek Haišman a z toho dvě zlaté. Po třech medailích přivezly do Žatce Veronika Seifertová, Marie Hnízdilová a Světlana Vavríková. Nejmladší z nich, Maruška Hnízdilová, se navíc stala dvakrát přebornicí kraje. Dva cenné kovy v Jablonci vybojovali Ella Pohoriljak a Filip Mach a po jedné medaili získali Barbora Ševčíková a Štěpán Henrych.

Celkem žatečtí Jazzmani z oblastních přeborů přivezli 29 medailí 9 zlatých, 11 stříbrných a 9 bronzových. Vzhledem k tomu, že krajské přeboru jsou kvalifikačními závody na nadcházející MČR, vybojovala si řada žateckých závodníků účast.

Autor: Redakce

8.6.2014 VSTUP DO DISKUSE

Most v Blšanech bude zavřený do konce roku

70

ANKETA: Zavedli byste ve školách uniformy?

Muž nenastoupil do vězení, zadrželi ho v Chomutově

Chomutov, Lounsko - Policejní hlídka při kontrole zjistila, že muž by měl být ve výkonu trestu.

Vlakovou zastávku u Radonic zruší. Místo toho budou světla u cesty

Radonice - Nové osvětlení cesty mezi Pátkem a Radonicemi by mělo být hotové příští rok na jaře.

Šroubárna má dvě důležité výhry, vzdálila se bojům o udržení v první lize

Žatec - Národní házenkáři Žatce v nejvyšší soutěži přehráli Veselí i Krčín 17:15.