Na první letošní závody na padesátimetrovém bazénu odcestovala žatecká Marie Hnízdilová do Olomouce, kde se v tamním bazénu plavala Velká cena. Nejlépe v závodech bez rozdílu kategorií dohmátla mladičká plavkyně mezi dospělými pátá.

Hnízdilová měla přihlášené čtyři starty. V Olomouci plavala všechny znakové tratě a k tomu 50 m motýlek. Nejlepšího umístění dosáhla na distanci 200 metrů znak, kde skončila na 5. místě v čase 2:29.98. Na trati 100 m znak přidala 8. místo za čas 1:09.97 a na 50 m znak se ještě vešla do nejlepší desítky a obsadila právě 10. místo. Na doplňkové trati 50 m motýlek si zaplavala osobní rekord 35.00 a obsadila konečné 48. místo.

„Vzhledem k tomu, že Maruška plavala v závodě bez rozdělení kategorií, jsou její umístění pro začátek sezóny poměrně slušná," hodnotili její vystoupení trenéři.