O víkendu 6. a 7. června se v Litoměřicích konal Pohár České republiky desetiletých plavců, na který se z oddílu SK Jazzmani Žatec nominovali 4 závodníci.

Jakub Dvořák nastupoval na disciplíny 100 m znak a 200 m polohový závodem s nejlepšími časy, potvrdil svojí skvělou formu a v obou disciplínách s přehledem zvítězil, a to nejlepšími časy v republice ve své kategorii. Ke dvěma vítězstvím ještě přidal dvě stříbrné medaile, a to v disciplíně 50 m volným způsobem a 100 m polohový závod a jednu bronzovou medaili v disciplíně 100 m volným způsobem. Jakub si z Poháru ČR ze šesti startů přivezl celkem 5 medailí a ve všech svých disciplínách si zlepšil svoje osobní maxima.

Dominik Červenka potvrdil, že na prsařských tratích nemá ve své kategorii konkurenci. Na obě tratě (50 m a 100 m) nastupoval s nejlepšími časy, soupeřům nedal žádnou šanci a dvakrát s převahou zvítězil. Dominik si v obou disciplínách výrazně vylepšil svoje osobní rekordy a tím potvrdil své vedení v tabulkách 10letých plavců ČR. Ve všech svých dalších startech si také dokázal zlepšit svá osobní maxima.

Vedlo se i dívkám

Pavle Barochové se nejvíce vedlo také na prsařských tratích. Na trati 50 m prsa vybojovala výborné 2. místo v čase 43.80, na 100m trati si zlepšila svůj čas téměř o 5 vteřin a nakonec skončila na 8.místě. V dalších dvou svých startech si dokázala také zlepšit své osobní maxima a skončila v první patnáctce závodnic.

Báře Červenkové se sice nepodařilo vybojovat žádnou medaili, ale i přesto podala výborné výkony. Nejvíce se jí dařilo na delších tratích. Na trati 400 m volným způsobem skončila na 7. místě a na 200 volným způsobem na 9. místě.

Žatečtí plavci na Poháru České republiky 10 letého žactva startovali ve 22 závodech, v 18 startech si zlepšili své osobní rekordy a získali 8 medailí – 4 zlaté, 3 stříbrné a 1 bronzovou.