Osmnáct žateckých plavců vyrazilo do bazénu v Lounech pokusit se uspět v Kraulařském víceboji. Plevko přišel o vítězství jen kvůli dlouhým tratím, dařilo se Iloně Novákové.

Tomáš Plevko, startující mezi muži, prokázal své kvality na krátkých sprinterských tratích. Opět ale potvrdil, že dlouhé distance nejsou jeho doménou, a tak bral sprinterský mistr republiky stříbro.

V ženské kategorii startovaly také dvě žatecké dorostenky a obě se probojovaly do první desítky. Kateřina Iblová skončila nakonec na 4. místě a Lucie Urbanová se umístila na 6. místě.

Mezi mladšími plavci se nejvíce dařilo Iloně Novákové, která dokázala v celkovém součtu čtyř kraulových disciplín vybojovat bronzovou pozici.

Do druhé desítky nejlepších mladších plavců se pak ještě dokázali probojovat Antonín Svěcený – 11. místo, Filip Urban – 13. místo a Jakub Dvořák – 14. místo. Stanislav Voráč se umístil na 23. místě, Tomáš Urban skončil na 32. pozici. Hlavně mladí žatečtí plavci si v Lounech zlepšovali také osobní rekordy, stalo se tak takřka v polovině jejich startů.

(jk)