Cestu již mají za sebou, už jsou v Poznani. Forma je vyladěná, domácí šampionáty juniorů i dospělých oběma vyšly na jedničku. Teď už je před nimi jediný úkol. Před Lucií Svěcenou a Davidem Urbanem je teď jeden z vrcholů sezony, jsou připraveni se poprat o úspěch na evropském šampionátu juniorů.

Oba žatečtí mladí plavci chtějí útočit na osobní rekordy, a kdyby zacinkala medaile, určitě by se vůbec nezlobili. „Bude to ale hodně těžké, konkurence je obrovská. Kdyby se to čirou náhodou podařilo, byl by to neskutečný úspěch," uvědomují si žatečtí Jazzmani. Obrovským úspěchem je už i nominace na šampionát, medaile je spíše z říše snů.

Svěcená chce potvrdit své schopnosti

Lucie Svěcená s cennou trofejíHvězdička a velká naděje českého plavání Svěcená má splněné limity na světový šampionát dospělých, ale také na juniorské mistrovství světa i Evropy. Právě evropský juniorský šampionát v Poznani je na řadě jako první. Lucie Svěcená má nastoupit na tratích 50 a 100 m motýl, které jsou jejími nejlepšími disciplínami, a na 50, 100 a 200 m znak a ve štafetách.

„Chtěla bych zopakovat skvělé výsledky z minulého roku a chtěla bych potvrdit čas a místo v tabulkách. Když to bude osobák, budu šťastná," plánuje si Svěcená a připomíná loňskou skvělou sezonu, kdy patnáctiletý talent poprvé přivezl hned několik medailí, včetně nejcennější, z dospělého republikového šampionátu a hlavně pak stříbro z ME dospělých ze štafety. Letos už přivezla  kompletní sadu medailí z dospělého MČR, juniorské doslova vyloupila. Teď už tedy zbývá „jen" zopakovat úspěch na evropské půdě.

Urban má za skvělý čas divokou kartu

Žatecký plavec David Urban s medailemi z italských závodůDavid Urban nakonec sice limity nesplnil pro šampionát, ale získal díky výbornému času, jen tři setiny za potřebným časem, divokou kartu na juniorské ME v Poznani.

„Moc se těším, bude tam určitě skvělá atmosféra. Hlavně chci dobře zaplavat, bazén je tam prý rychlý, doufám, že zaplavu dobré časy a třeba splním limit pro světový šampionát," je nadšený Urban.

Urban poplave v Poznani 50 m motýl a 50, 100, 200 m volný způsob a štafety.

Šampionát probíhá od zítra do neděle v Poznani, která je jedním z nejstarších a největších polských měst.

Každý den zajímavé postřehy z Poznaně

Hned tři zástupce má žatecké plavání na evropském šampionátu juniorů, které se právě koná v polské Poznani. Trenéra Karase, plavkyni Svěcenou, a také Davida Urbana. A právě ten se podělí se čtenáři Deníku o své zážitky a postřehy z vrcholné plavecké akce. Zajímavý diář žateckých plavců, jejich pocity i výsledky najdete každý den na sportovních stranách Žateckého a lounského deníku a také ve sportovní rubrice na tomto webu. Přejít na ně můžete v souvisejících článcích níže.