Limit na vysněné mistrovství světa v dlouhém bazénu má splněný Tomáš Plevko. Mezi seniory letos opět potvrdil, že je v republice králem na nejkratší kraulový sprint. Aktuálně se Plevko připravuje na zahraničních mítincích, světový šampionát v Barceloně se poplave v létě.

Limit do Barcelony už má zaplavaný také Lucie Svěcená. Věkem ještě juniorka totiž ovládla své motýlkářské tratě i mezi dospělými. Svěcená má už také splněné limity na juniorské světové a evropské šampionáty. Evropa se letos plave v Poznani, svět v Dubaji.

Také její bratr Antonín Svěcený má jeden limit splněný, nadějný junior, čerstvý trojnásobný republikový šampion, se vydá na Evropskou olympiádu mládeže. O limity na juniorské šampionáty bojuje ze Žatce také ještě David Urban a je extrémně blízko. Na republikovém mistrovství mu chybělo pouhých 0.03 vteřiny. Na splnění vysněného limitu a získání letenky do Dubaje a jízdenky do Poznaně bude mít Urban ještě několik pokusů na seniorském republikovém šampionátu, který se plave 28. 30. června v Pardubicích.