V Rumburku se konaly přebory Ústeckého a Libereckého kraje v plavání mladších žáků. Ze žateckých plavců nejvíce zazářil Kristián Balon, který ve všech startech získal medailové umístění a s jistotou se tak kvalifikoval na Mistrovství ČR. Nejlépe si vedl na prsařských tratích na 100 a 200m, kde zvítězil ve skvělých časech a osobních rekordech. Vítězství přidal i na 100 metrů PZ. V doplňkových disciplínách získal dále tři stříbrné medaile na 200PZ, 50VZ a 50M.

Neméně dobře si vedla také desetiletá Lenka Bešíková, která uspěla ziskem stříbrných medailí na tratích 100Z a 50VZ. Smolně čtvrtá se umístila na tratích 100VZ a 50M. A smůla vydržela také do její oblíbené znakové padesátky, kterou s přehledem vyhrála, avšak později byla diskvalifikovaná za chybu při obrátce. Nicméně její výkony byly vynikající a může očekávat svou první účast na MČR!

Z dalších plavců na „bednu" dosahovali také Bára a Jan Karasovi, kteří se prosadili shodně na trati 100P na čtvrtá místa, Bára přidala ještě jedno čtvrté místo na 50M. Kladné hodnocení zaslouží také Dan Kozel 6.místo, Matěj Provazník 7.místo, Jan Mráz 13.místo, Jan Procházka 8.místo a Jakub Řimnáč 13.místo, závodili totiž na těchto přeborech poprvé a vedli si velmi dobře.

Na přeborech plavalo celkem 200 plavců a žatecký oddíl svým vystoupením přispěl ke krásnému průběhu závodu.

Jiří Karas