Ze žateckých plavců tam doslova zazářil nadějný Tomáš Urban, který se dokázal hned dvakrát probojovat na stupně vítězů v těžké konkurenci. Nejlépe zaplaval na trati 100 m znak, ve které obsadil parádní druhé místo, a stal se tak vicemistrem republiky. Bronzovou medaili vybojoval na trati 100 m motýlek a vrcholem pro Tomáše bylo první místo ze štafety na 4x50 m polohově, kde spolu s D. Červenkou, M. Filkem a J. Dvořákem dokázali skvělým závodem zvítězit!

Medaili stříbrnou přidali navíc také ve štafetě na 4x50m volný způsob, ve které skvěle zaplavali i mladší plavci R. Haišman a J. Seifert spolu s M. Filkem a T. Urbanem. V individuálních závodech atakovali medaile R. Pabiánová, která skončila smolně dvakrát čtvrtá na tratích 100 M a 100 VZ. Skvělé čtvrté místo si vyplaval také F. Mach na trati 200 P. Další bramborovou medaili získal M. Filek na trati 50 VZ.

Do první desítky v ČR bezesporu patří také J. Dvořák (9. místo na 200 P), J. Seifert (8. místo na 100 M) a D. Červenka (7. místo na 200 P). První patnáctku atakovali také Š. Henrych a J. Haišmanová. Děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu a města Žatce.