Už jen pár dní schází do startu světového šampionátu v plavání v krátkém bazénu. A v Dauhá uvidí také mladičkou hvězdičku českého plavání, na další start na vrcholné akci se chystá i žatecká Lucie Svěcená.

Sedmnáctiletý talent, který má doma ve své sbírce už dvě štafetové medaile ze seniorského ME, ale také individuální z juniorských MS a ME, se kvalifikoval do Kataru jako jediný z žateckých plavců.

Do Dauhá se chystá úplně kompletní světová špička a limity byly hodně přísné. Doma tak zůstávají Tomáš Plevko, David Urban i Antonín Svěcený. Jeho sestra Lucie se chce poprat o postup do semifinále.

Aktuální nejlepší české časy několikanásobné medailistce z evropských a světových šampionátů juniorů stačí na padesátce motýlek na osmnácté světové místo, na stovce na dvaatřicáté. Na MS ale věří ve zlepšení, také tam mohou startovat vždy jen dva závodníci z jedné země na jedné trati.

Snem sedmnáctileté Lucie Svěcené tak je světové semifinále, pokud by do něj alespoň jednou postoupila, mohla by být maximálně spokojená, byl by to velký úspěch.

„Chystají se tam opravdu všichni nejlepší plavci světa, konkurence bude opravdu maximální," řekl Vlastimil Perna, reprezentační trenér.

Ten bude rozhodovat také o tom, zda se Svěcená ukáže ještě ve štafetě, vzhledem k její motýlkářské specializaci je to pravděpodobné.

Světový šampionát v Dauhá se koná od 3. do 7. prosince, největší českou nadějí je znakařka Simona Baumrtová.