Sourozenci Svěcení uspěli na poháru v pražském bazénu

Praha - Početná výprava žateckých plavců vyrazila do Prahy na čtvrté kolo českého poháru. Dařilo se hlavně sourozencům Svěceným.

13.6.2014

Plavání - ilustrační snímek.Foto: Deník/ Václav Tauer

Ještě ne sedmnáctiletá Lucie Svěcená postoupila mezi dospělými do finále 50 m znak, kde vybojovala 2. místo a stejnou příčku obsadila i na dvojnásobné znakařské trati. Finále vybojovala ještě na trati 50 m volným způsobem, kde skončila na 5. místě. Své výstavní motýlkářské tratě tentokrát Svěcená vynechala.

Její bratr Antonín si vyplaval stříbro na své nejoblíbenější trati 200 m prsa a k tomu přidal i finálovou účast na 50 m prsa, kde skončil na 6. místě. David Urban odjížděl do Prahy bez větších ambicí, po skoro měsíčním tréninkovém „maturitním odpočinku", ale nakonec byl na 100 m motýlek pátý a na 100 m volným způsobem vybojoval 6. místo.

Na kraulařské stovce David Urban i přes tréninkový výpadek zaostal jen těsně za českými nejlepšími sprintery a jen 23 setin ho dělilo od medailového umístění. Z žateckých dorostenců se nejvíce dařilo Tomáši Urbanovi, který překvapivě, ale naprosto zaslouženě postoupil do finále na 50 m znak. V něm bohužel narazil při jednom záběru do „dráhy" a bylo z toho pro něj nakonec 8. místo. Na 100 m znak přidal Tomáš Urban ještě 11.místo. Do první dvacítky se dostali ještě Ilonka Nováková (50, 100 a 200 m znak), Dominik Červenka (200 m prsa) a Stanislav Voráč (50, 100 a 200 m znak).

Filip Urban se nejlépe umístil na 100 m volným způsobem, kde obsadil 28.místo, Jakub Dvořák si nejlépe vedl na 400 m polohový závod, kde vybojoval 27. místo, Ondřej Pohorljak byl nejlépe umístěn na trati 200 m prsa třicátý a Martin Filek na 100 m motýlkem na 33 místě.

V příštích dnech čekají na žatecké plavce jedny z nejdůležitějších závodů sezony, chystají se na republiková mistrovství dospělých i dorostu. V obou případech myslí Jazzmani na medaile.

(jk)

Autor: Redakce

13.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
Volby. Ilustrační foto.

ANO nevyhrálo jen v Úlovicích, v Lišanech dostalo přes 60 procent

Klára Šprynglová se narodila 18. října 2017 v 19.36 hodin mamince Andree Bundzákové z Volenic. Vážila 2920 gramů a měřila 50 cm.
4

Vítáme vás na světě! Nově narozená miminka v okrese Louny

Fotbalová 1. A třída: celky z okresu Louny se usadily na špičce tabulky

Podbořany, Dobroměřice, Domoušice - Podbořanům, Dobroměřicím a Domoušicím se v krajské soutěži letos daří, všechny tři týmy mají nyní shodně devatenáct bodů.