Plavecký mítink s názvem Litvínovský pohár skvěle vyšel zástupcům žateckého klubu SK Jazzmani Lence Bešíkové a Kristiánovi Balonovi. Bešíková ve velké konkurenci získala dvě zlata, Balon přidal další zlatou.

Žatečtí trenéři mohou mít z výsledků neokoukaných tváří velkou radost. Zdá se, že Jazzmani mají o budoucnost postaráno a na jména jako Plevko, Urban, Iblová nebo Svěcená směle navazují právě Bešíková s Balonem.

V Litvínově se jednalo o závody celorepulikové úrovně. Lenka Bešíková se musela poprat se silnou konkurencí. Na startu totiž kromě ní stály například domácí Javorková či Harmašová z Karlových Varů. Žatecká plavkyně ale disciplíny 100 metrů znak a 100 metrů volným způsobem ovládla a na krku se jí zhouply dvě zlaté medaile. Trať na 100 metrů volným způsobem navíc zvládla ve svém novém osobním rekordu 1:00,03! Bešíková byla na stupních vítězů ještě za výkony na tratích 100 metrů motýlek a 200 metrů polohový závod, pokaždé se jednalo o bronz.

Kristián Balon se musel poměřit se staršími a dospělými plavci, ale nezklamal, ba právě naopak. Na trati 100 metrů prsa byl první v čase 1:09,0. Poté ještě závodil v dalších disciplínách (100 metrů motýlek, 100 metrů znak a 200 metrů polohový závod), medaile už ale necinkly, čtvrté místo je však i tak pěkným úspěchem.

V Litvínově plavali i další žatečtí závodníci. Radana Halvátová skončila pátá, Jan Procházka osmý a Jakub Kroulík devátý.

Potěšitelné výkony podala také Jitka Kašová. Mladá závodnice nechala za sebou spoustu soupeřek a na tratích 50 metrů volným způsobem a 50 metrů prsa byla bronzová. Její kamarádky a oddílové kolegyně Kateřina Paymová a Ája Karasová skončily sedmé, respektive šesté.