Ve všech šesti startech skončil do druhého místa. I ostatní členové týmu se prezentovali pěknými výsledky. Závody se uskutečnily v průběhu minulého víkendu v bazénu plaveckého oddílu PSK Olymp Praha. Ze žatce nastoupili do klání celkem čtyři plavci.

Zazářil především David Urban

Největších úspěchů dosáhl, jako už tradičně, David Urban, který startoval se závodníky narozenými v letech 1995 a 1996. Ve všech šesti startech se umístil na medailových pozicích. Čtyřikrát dokázal zvítězit, dvakrát doplaval druhý. Aby toho nebylo málo, v pěti závodech si ještě navíc zlepšil osobní rekord, na trati 200 metrů znak dokonce o více než sedmnáct vteřin.

Nejmladší žateckou plavkyní na Velikonočních závodech byla Lucie Urbanová (1996), která startovala ve třech disciplínách. Nejlepšího umístění dosáhla na trati 100 metrů motýlek, kde skončila třináctá. Stejný výsledek dokázala ještě zopakovat na 100 metrů znak.

V kategorii žaček (ročník narození 1993 a 1994) měli žatečtí plavci dvě želízka v ohni. Katku Iblovou, která se nejlépe umístila v závodě na 200 metrů znak, kde obsadila třinácté místo a zároveň si zlepšila svůj osobní rekord o osm vteřin. To Haně Eichelmanové se nejvíce dařilo na trati 100 metrů prsa, skončila na pěkném desátém místě.

Celkem žatečtí závodníci v Praze startovali ve 21 závodech, ve třinácti případech si vylepšili své osobní maximum.