Zatím nejlepší rok ve své historii prožil letos plavecký klub Jazzmani Žatec. Tomáš Plevko se dostal do juniorské plavecké reprezentace, nadmíru se dařilo také sourozencům Urbanovým, Novákové a Svěcenému.

Plavání je v Žatci stále více populární. „Letošní rok byl pro náš oddíl skutečně přelomový. Jednak jsme zaznamenali mimořádné úspěchy našich plavců na republikové a dokonce i mezinárodní úrovni, a také nás moc těší zájem malých dětí ze Žatce a okolí o plavání,“ je rád trenér žateckých plavců Jiří Karas.

Největší hvězdou je Plevko

Největší hvězdou žateckého plavání je Tomáš Plevko. Letos se stal mistrem republiky i reprezentantem. „Tomáš je prvním žateckým závodníkem, který se po zisku titulu juniorského mistra republiky dokázal probojovat do české plavecké reprezentace. Navíc hned v úvodním mezinárodním závodě získal tři medaile,“ pokračoval Jiří Karas.

Pozadu nezůstávají ani další plavci. „Výborně se daří také Davidovi Urbanovi, Lucii Urbanové, Iloně Novákové a Antonínu Svěcenému. Všichni získali cenné kovy na vrcholných republikových soutěžích,“ vyjmenovával největší úspěchy mladých plaveckých nadějí jejich trenér, který chválí také své spolupracovníky. „Bez těch by to nešlo,“ děkuje jim.

Žateckému oddílu se daří vychovávat i ty nejmenší plavce. „Náš závodní oddíl by nemohl existovat bez velké základny mladých i starších nadšenců do plavání. Na tréninky každý týden chodí spousta dětí, kteří se radují z pohybu a z vodního prostředí,“ dodal Jiří Karas.

Několik plavců z oddílu Jazzmani Žatec je nominováno také do čtenářské ankety Žateckého a lounského deníku Sportovec roku 2007.