Mezinárodní závody mládeže se konaly v Ústí n. L., kde startovalo také 12 plavců Jazzmani Žatec.

V nejmladší kategorii (ročník 1998) byli poprvé na velkém závodě dva Žatečani. Filip Urban se ze šesti startů čtyřikrát umístil na „bedně“. Standa Voráč všechny čtyři starty přetavil v medaile a dokázal třikrát zvítězit a jednou byl na 2. místě.

Nejlepším zástupcem v kategorii r. 1997 byl Antonín Svěcený, který se dokázal prosadit na prsařských tratích, kde skončil 5., 3. a na 50 m prsa dokonce vybojoval vynikající 1. místo. V kategorii 1994-95 se třem jazzmanům dařilo dostat do nejlepších tří – Hana Eichelmanová je 2. na 200 m znak a 2. Katka Iblová na 200 m motýlek.

David Urban se s o rok staršími plavci pětkrát dostal do finále, kde byl také na 2. místě. V červnu tu poplave na M ČR starších žáků. V nejstarších (1990-93) Tomáš Plevko předvedl, že je v absolutní dorostenecké špičce a všechny své starty přetavil ve zlaté medaile. Žatečtí plavci vybojovali 17 medailí - 8 zlatých, 4 stříbrné a 5 bronzových. Je to příslibem před nastávajícími oblastními přebory, které se uskuteční během května.

(kar)