Nečekaným úspěchem skončila sezona pro žatecké národní házenkářky.

Play off, semifinále a boj o bronz, s takovou bilancí nepočítal před sezonou ani největší optimista. Co si o právě skončené sezoně myslí kapitánka týmu Miluše Plecitá prozradila v rozhovoru pro Deník.

Čtvrté místo. Po loňské sezoně, kdy jste bojovaly o holou ligovou příslušnost určitě výborné. Jak tým „bramborovou“ medaili přijal?

Bezprostředně po zápase a v šatně bylo ještě dlouho smutno a ticho. Říká se, že bramborová medaile je ta nejsmutnější… Nakonec jsme si ale řekli, že s takovým úspěchem nikdo před sezonou nepočítal.

V posledních zápasech už jste nepůsobily tak bojovným dojmem jako během sezony. Neprojevila se únava?

Na sobě jsem už opravdu cítila, že jsem unavenější než na začátku jara. Play off prodlouží sezonu o tři fyzicky i psychicky náročné víkendy.

Neprojevilo se v důležitých chvílích, že jste celou sezonu odehrály s úzkým kádrem?

Určitě by bylo lepší mít ho širší, ale na to se nemůžeme vymlouvat.

Je po sezoně, nepřipravujete pro fanoušky nějaké rozloučení?

Nic speciálního, jen tradiční rozlučku před tím, než se rozjedeme na dovolené.

Sezona teprve před několika dny skončila, ale přesto. Jak příští rok?

Teď budeme mít asi dva měsíce volno, v srpnu se začneme připravovat na další ročník. A cíle? Snad neskončit hůře než letos, ale bude to ohromně těžké.

Z jakého důvodu?

Už řadu let se potýkáme s problémem omlazení kádru. Na jedné straně je tlak na výsledky a mladé hráčky tak nemají možnost se dostatečně vyhrát a na lavičce ztrácejí chuť, další nemají dostatek zodpovědnosti v přístupu k tréninkům a zápasům. Navíc se projevuje určitý výpadek v mládežnických kategoriích.

Jsou prý také problémy s tréninky…

Ano, máte pravdu. Máme v týmu čtyři hráčky, které žijí a pracují mimo Žatec a jsme rádi, pokud jezdí alespoň na zápasy. Když se k tomu přidají ještě studující na vysokých školách a holky, které pracují na směny, stane se, že na trénink dorazí dvě nebo tři hráčky.

Jak takové situace řešíte?

Trénujeme společně s B týmem a dorostenkami. Ale samozřejmě to není ono. Dorostenka si sice zatrénuje dobře, ale dospělá hráčka ne. Proto zkoušíme i variantu s tréninky s dorostenci. Snad se to pro příští sezonu podaří zlepšit.

Proslýchá se, že po sezoně odchází za prací pryč i nejlepší žatecká střelkyně Bilohuščinová. Je to pravda a jak se s tím tým vyrovná?

Jestli Zdeňka skutečně odejde nevím, ale slyšela jsem to.

A otázka na závěr. Už jsou jasné nějaké posily či překvapení na příští sezonu?

Zatím není nic jasné. Určitě uděláme vše pro zachování I. ligy žen v Žatci i pro příští roky a snad se nám podaří najít i úspěšné následovnice.

Děkuji za rozhovor