Dospělý Plevko, junior Urban a teprve patnáctiletá Lucie Svěcená dovezli z úvodního podniku českého poháru dospělých plavců pět medailí. V Českých Budějovicích vylovili z bazénu tři zlaté.

Největším želízkem ne v ohni, ale ve vodě, byl pro žatecký oddíl Tomáš Plevko. Několikanásobný mistr republiky a účastník evropského šampionátu opět potvrdil, že na nejkratších sprintech nemá v republice konkurenci. „Tomáš zvítězil na padesátce volným způsobem i na padesátce motýl,“ radoval se po závodech trenér Jazzmanů Jiří Karas.

Trochu za očekáváním zaostal Plevko jen na královské stovce kraul. Tam obsadil „až“ čtvrté místo. Sezona ale teprve startuje. Sedmé místo ještě Plevko přidal na padesátce znak.

Juniorský reprezentant David Urban se mezi dospělými plavci už také tradičně neztrácí. Na padesát metrů volným způsobem dohmátl pátý, šestý byl na stovce. „Na trati sto metrů motýlek zaplaval skvělý osobní rekord, což stačilo mezi dospělými na sedmé místo,“ přidal další úspěchy Karas. Urban pak ještě na padesát metrů motýlek skončil na osmém místě.

Skvělých výsledků dosáhla také Lucie Svěcená, ač teprve patnáctiletá, už držitelka titulu mistryně republiky mezi dospělými. A právě na mistrovské trati 100 metrů motýlek vyrovnala Svěcená svůj dorostenecký rekord, tentokrát to stačilo na druhou příčku. Podruhé dorostenecký rekord zaplavala na padesátce motýlek, na této trati slavila zlato. V osobním rekordu pak ještě dohmátla na trati 200 m znak, kde brala bronz. Pátá skončila na padesátimetrové znakařské distanci.