Bývalá světová jednička si v semifinále poradila s Britkou Harriet Dartovou, kterou porazila dvakrát 6:3.

Ve finále Plíškovou, která předvádí výborné výkony, čeká souboj s domácí nasazenou osmičkou Anou Bogdanovou. Rumunka v semifinálovém derby porazila Jaqueline Cristianovou 6:3, 3:6, 6:4. Půjde o souboj dvou zkušených 31letých tenistek.

Lounská tenistka Karolína Plíšková vstoupila do nové sezony v oblíbeném Brisbane výborně, na úvod se dařilo i nyní v Kluži. Foto: www.tenisovysvet.cz.
VIDEO: Plíšková v Kluži smetla i Erraniovou a po roce si zahraje o finále

Lounská rodačka začala rumunskou misi výhrou 2:0 nad Krausovou z Rakouska, dále vyřadila stejným poměrem Osoriovou z Kolumbie a Italku Erraniovou. V semifinále porazila Britku Dartovou 6:3 a 6:3.

Obě finalistky se v kariéře utkaly třikrát a ve všech zápasech vyhrála Plíšková. Pro připomenutí - naposledy se utkaly na den přesně před rokem v Dauhá, kde vyhrála Češka 3:6, 6:2 a 6:3.

Krutý debakl schytal druhý celek okresního přeboru Černčice (v bílém) od rezervy Dobroměřic, čtyřmi brankami se blýskl Jakub Čimpera, který o přestávce střídal kanonýra Bránického.
ANKETA: Zvolte nejoblíbenější fotbalový klub okresu Louny. V čele těsně FK Kozly

Naposledy se zkušená česká tenistka prokousala do finále na okruhu WTA v roce 2021. Tehdy si zahrála o tituly v Římě, Wimbledonu a Montrealu, což bylo její vůbec poslední finálové utkání, k němuž došlo v srpnu. Od té doby se marně snažila na své výsledky navázat. Situace vygradovala letos, když jednatřicetiletá Češka klesla ve světovém žebříčku až na 78. místo.