Plíšková, letošní finalistka Wimbledonu, dohrála v New Yorku ve čtvrtfinále potřetí v kariéře; stejně dopadla v letech 2017 a 2018. Jejím maximem na US Open je finále z roku 2016.

"Vím, že má formu. Ale koukala jsem, jak do toho šla. Někdy mívá pasivnější chvilky, ale dneska se neobjevila žádná. I při mečbolu byla agresivní, hrála velmi rychle. Neměla jsem moc šancí, abych se dostala ke své hře, za což zaslouží kredit," chválila v rozhovoru pro ČTK Plíšková soupeřku.

Na dvorci Arthura Ashe se Plíškové nedařilo na returnu. V utkání se Sakkariovou neměla ani jeden brejkbol a se soupeřkou výborně hrající od základní čáry prohrála na vítězné údery 14:23. V každém setu přišla jednou o servis a duel se sedmnáctou nasazenou ztratila za hodinu a 22 minut.

Sakkariová na letošním US Open vyřadila už třetí Češku. Před Plíškovou si poradila ve druhém kole s Kateřinou Siniakovou a ve třetím s desátou nasazenou Petrou Kvitovou.

Plíšková vypadla ve čtvrtfinále stejně jako o den dříve Barbora Krejčíková a pro Češky tak turnaj ve dvouhře skončil. Jedinou českou vítězkou dvouhry zde zůstává Hana Mandlíková z roku 1985. Martina Navrátilová uspěla čtyřikrát, ale v letech 1983-84 a 1986-87 hrála pod vlajkou USA.

Na grandslamech se letos Češkám dařilo. Na Australian Open hrála Karolína Muchová semifinále, poté Krejčíková senzačně ovládla antukové Roland Garros a Karolína Plíšková se dostala do finále Wimbledonu. Navíc na olympiádě v Tokiu získala stříbro Markéta Vondroušová.

S turnajem se v New Yorku rozloučily také poslední Češky ve čtyřhře. Marie Bouzková a Lucie Hradecká podlehly ve čtvrtfinále ve třech setech pátému nasazenému kanadsko-brazilskému páru Gabriela Dabrowská, Luisa Stefaniová.