Plíšková si na turnaji poradila na úvod v českém souboji s Markétou Vondroušovou, ve 2. kole smetla světovou sedmičku Marii Sakkariovou z Řecka a až v osmifinále ztratila první set, když za necelé tři hodiny udolala nebezpečnou ukrajinskou soupeřku Anhelinu Kalininovou. 7:5, 6:7 a 6:2.

Vítězka o zisku prvního setu rozhodla brejkem na 6:5 a podobný průběh měla i druhá sada. Bývalá světová jednička ale při vlastním servisu nevyužila dva mečboly a Kalininová následně srovnala po výhře 8:6 v tie-breaku. Rozhodující set už byl v režii lounské rodačky.

Lounská tenistka Karolína Plíšková si na turnaji v Dubaji už v pondělí poradila s Markétou Vondroušovou, v úterý šestou nasazenou Marii Sakkariovou z Řecka hladce 6:1, 6:2.
Plíšková řádila, v Dubaji zničila světovou sedmičku. Sakkariová byla bez šance

Ve čtvrtfinále měla finalistka turnaje z roku 2015 narazit na světovou jedničku Igu Šwiatekovou z Polska, jak už ale bylo zmíněno, k utkání nakonec nedojde. Česká tenistka se totiž z dalšího průběhu turnaje odhlásila kvůli virovému onemocnění. Informaci zveřejnila Ženská tenisová asociace na svém Twitteru. Do semifinále tak bez boje postoupila polská světová jednička. "Po postupu mě hodiny trápila viróza a křeče nejsem schopná pokračovat," potvrdila.