Obě tenistky se na okruhu dosud WTA dosud ani jedenou nestřetly, jasnou favoritkou prvního vzájemného zápasu bude v All England Clubu 31letá Karolína Plíšková, věřme, že se žádného překvapení v tomto utkání diváci nedočkají.

Plíšková, v žebříčku hráčka číslo 19., byla k zisku jedné z nejprestižnějších trofejí opravdu blízko už dvakrát, grandslamové finále totiž okusila v New Yorku (2016) a právě na travnatých kurtech londýnských (2021).

Kromě toho ovládla Plíšková v minulosti tisícovky v Cincinnati (2016) a v Římě (2019) a na dalších pěti se dostala do finále.

Krutý debakl schytal druhý celek okresního přeboru Černčice (v bílém) od rezervy Dobroměřic, čtyřmi brankami se blýskl Jakub Čimpera, který o přestávce střídal kanonýra Bránického. Černčice sice postoupily do I. B třídy, ale nakonec se vracejí do přeboru.
Změna! Černčice se po losu I. B třídy rychle vrací do okresu, nahradí je Lukavec

Letošní bilance Karolíny je 19 výher a 12 porážek, sezóna příliš slavná není, největšími úspěchy jsou čtvrtfinále Australian Open a na tisícovkách v Dubaji a ve Stuttgartu. Dvakrát dokázala letos Plíšková získat cenný skal hráčky elitní desítky Řekyně Sakkariové. V Londýně je nasazená osmnáctka.

Pro Nataliji Stevanovićovou je Wimbledon jejím grandslamovým debutem, aktuálně jí v žebříčku WTA patří 225. místo a postoupila z kvalifikace. Jejím karierním maximem je 162. příčka z roku 2019.